Policie

6. ledna 2011 v 19:04 | www.mafia2world.cz

Policie

Police ve hře hraje velmi velkou roli. Je to jediná složka, která vás drží na zdě a nedělali si ve hře co chcete. Neplatí to pouze pro vás, ale i pro ostatní gangstery. Policejního strážníka můžete potkat na chodníku, tak i ve svých policejních speciálech na silnici.

Přestupky

Bloková pokuta

pokutaTu můžete dostat buď za nepřiměřenou jízdu, otravování policisty nebo rvačky. Jestliže jenom někomu lehce poškrábete lak, policisté to tolerují. Pokud nechcete platit pokutu, stačí se jenom na chvilku ztratit policistům z dohledu a o ni vás dále nebudou pronásledovat a pokutovat. Když už vás zastaví, musíte prokázat svojí totožnost, popřípadě pokutu 50$, nebo se bránit zatčení.

Zatčení

zatčeníJakmile zaútočíte na policistu, budete se snažit odcizit vozidlo, nebo ponesete zbraň na veřejnosti, popřípadě pokud odmítnete zaplatit pokutu jsou všechny možné důvody k zatčení. Když už vás zatýkají, jako poslední možnost je policistovi dát úplatek 200$.

Použití střelných zbraní

použití střelných zbraníStačí zaútočit na jakéhokoliv člověka i policistu střelnou zbraní, nebo se bránit zatčení, už pás policie nebude chtít zatknout, ale zlikvidovat. Policejní vozy na vás budou bezmyšlenkovitě najíždět, bourat a střílet.

Použití automatických zbraní

použití automatických zbraníStačí zavraždit více policistů nebo chodců a už na vás "chlupatí" vytáhnou zbraně automatické zbraně, mezi které patří brokovnice a Thompson A1. Jízda policistů je extrémně agresivní a nedají vám ani na chvilku vydechnout dokud nebudete ležet na zemi "prošpekovaný" kulkami.

Pátrání

Podle oblečení

pátrání podle oblečeníJakmile policista zpozoruje vaší postavu a oblečení při trestné činnosti, nahlásí váš popis na centrálu. V tu chvíli po vás jdou všichni policisté, které potkáte. Jediná možnost jak se jich zbavit, je se převléci nebo zavolat z telefonní budky na policii a uplatit je. To ovšem vyjde na 500$, nový oblek koupíte do 100$.

Podle vozu

pátrání podle vozuKdyž budete utíkat před zákonem ve voze, nebo skrz vaše vozidlo budete provádět trestnou činnost (např. tak oblíbené přejíždění chodců) policisté nahlásí vaši SPZ na centrálu a veškerá policie ve městě půjde po vašem voze. Nejjednodušší je, vystoupit z vozu a najít si jiný. Pokud máte se svým vozem určitý vztah, nebo prostě ho nechcete jenom tak vyhodit, stačí zajet do nejbližší autodílny. Tam vám za symbolickou cenu 80$ změní SPZ na libovolný šestimístný tvar.

Rady, tipy a triky

Jak už bylo známé i v prvním díle Mafie, vždy se našli kličky, jak obcházet zákon. Sice 2. díl co se týče policie hodně vylepšili, ale i občas se najde nějaká to skulinka
1.rada
Uvidíte-li před vámi v protisměru vozidlo policie, nemusíte zpomalovat, vozidla z protisměru vás nebudou pokutovat.
2.rada
Asi trošku netipicky se ve hře pouští siréna v policejním voze. Stačí pouze použít jedno z tlačítek pro změnu rádia (v původním nastavení to jsou tlačítka ,.)
3.rada
Když kradete vozidlo a policista vás chytne, stačí mu dát úplatek a pak bez úhonu opět vstoupit do vozu a odjet.
4.rada
Jestliže nemáte na zaplacení pokuty, není zapotřebí dělat žádná unáhlená řešení, stačí se jen "slušně" omluvit.
5.rada
Potřebujete-li získat trochu času, když vás chce policie zatknout, je asi úplně nejlepší vylézt na kapotu, či střechu jakéhokoliv vozu. Policie bude pouze čekat, než slezete.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama